• 10. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Sahibini Buldu

10. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik B...

10. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Sahibini Buldu

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni, dünya denizciliğinin en önemli kişi ve kurumlarını bir araya getirdi. 

8 dalda 17 ödül dağıtıldığı törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, Türk Armatörler Birliği başkan Vekili Erol Yücel , İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan , Gemi  İnşa Sanayicileri Derneği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, GESAD Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Gökalp, TMMOB Gemimo Başkanı  Ferahmuz Aşkın, Gemi Ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, Vapur Donatanları Ve Acenteleri Derneği Başkanı  Recep Düzgit,  Piri Reis Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Oral Erdoğan, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Sinem Dedetaş, İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Sualtı Liman İnşaatı Koop. Başkanı Abbas Kolçalar, DEFAV Başkanı ve İMEAK DTO Meclis Başkan Vekili Tahir Sarıoğlu,  DTO Yönetim Kurulu üyesi Alev Tunç, Sualp Ürkmez ve Deniz Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Recep Canpolat´ın da aralarında bulunduğu Türk ve dünya denizcilik sektöründen tanınmış isimler katıldı.

Uluslararası Altın Çıpa Ödül törenine yurtdışından da yoğun katılım oldu. IMO Konsey Toplantısında, Uluslararası Denizcilik Örgütü Genel Sekreter adayı Kenyalı JuvenalShiundu, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği (IALA) Genel Sekreteri Francis Zachariae, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) İdari Bölüm Direktörü JoEspinoza- Ferrey, Uluslararası Deniziclik Örgütü Dışilişkiler ve Hukuk Direktörü Amiral FrederickKenney, Uluslararası Hidrofrafi Örgütü (IHO) Direktörü Amiral Mustafa İpteş, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Asamble Başkanı Ahmet Ünal Çeviköz, Şili Sahil Güvenlik Komutanı IvanValenzuela, İtalya Sahil Güvenlik Komutanlığı Operasyon ve Limanlar Direktörü KormairalNicolaCarlone, IMO eski Genel Sekreteri EftihimosMitropoulos, IMO Teknik Komite Daire Başkanı Bekir Sıtkı Ustaoğlu, IMO Dış İlişkielr ve Hukuk Departmanı Daire Başkanı Nihan Ünlü ve 69 ülkeden temsilciler katıldı.

Başkanlığını Türk Armatörler Birliği Başkanvekili Erol Yücel’in yaptığı jüride denizciliğin farklı alanlarındaki STK’ların, odaların ve kurumların başkanları yer aldı. Bu yıl 8 kategoride 17 ödül belirlendi. Armatörlük kategorisinde 4, gemi inşa sanayi kategorisinde 3, liman işletmeciliği kategorisinde 3, gemi acenteliği kategorisinde 2, gemi yakıt kategorisinde 1, uluslararası yatırım kategorisinde 1, uluslararası denizcilik kategorisinde 1 ödül verildi. Ayrıca, sektöre önemli katkı sağlamış kişi, kurum ve kuruluşlara jüri tarafından özel ödüller takdim edildi.

 

10. ULUSLARARASI ALTIN ÇIPA DENİZCİLİK BAŞARI PLAKETLERİ

1- BAŞARI PLAKETİ / AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ - IMO GENEL KURUL BAŞKANI
PLAKETİ VEREN - RECEP CANPOLAT / DENİZ HABER AJANSI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2 - DOSTLUK PLAKETİ
 / EFTHYMIOS MITROPOULOS /TSAKOS VAKFI BAŞKANI
PLAKETİ VEREN - METİN KALKAVAN / İMEAK DENİZ TİCARET ODASI BAŞKANI

3 - ÇEVRE PLAKETİ /  SEAGULL MARTI DENİZ TEMİZLİĞİ LTD. ŞTİ GENEL MÜDÜRÜ ERDEM NEVŞEHİR

PLAKETİ VEREN - JO ESPINOZA FERREY - IMO İDARİ İŞLER DİREKTÖRÜ

10. ULUSLARARASI ALTIN ÇIPA DENİZCİLİK BAŞARI ÖDÜLLERİ


1 - KURUYÜK/KONTEYNER GEMİ İŞLETMECİLİĞİ ÖDÜLÜ
 / ARKAS DENİZCİLİK A.Ş.
ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: CAN ATALAY / ARKAS LINE CEO´SU
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: MURAT KIRAN / GİSBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

2 - TANKER GEMİ İŞLETMECİLİĞİ ÖDÜLÜ / DÜZGİT TANKER İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - RECEP DÜZGİT / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ - FREDERICK KENNEY - IMO HUKUK VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER DİREKTÖRÜ

3 - KOSTER VE KIYI SEFERİ YAPAN GEMİ İŞLETMECİLİĞİ ÖDÜLÜ / PASİFİK DENİZCİLİK A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: BURAK AKARTAŞ / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: CARMEL LINO VASSALO / IMO MALTA DAİMİ TEMSİLCİSİ

4 - KABOTAJ HATTI RO-RO VE FERİBOT İŞLETMECİLİĞİ ÖDÜLÜ / GESTAŞ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: HASAN YÜRÜKCÜ / GESTAŞ GENEL MÜDÜRÜ
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: ISMAEL COBOS DELGADO / IMO İSPANYA DAİMİ TEMSİLCİSİ

5 - TERSANE VE GEMİ İNŞA ÖDÜLÜ / ÖZATA TERSANECİLİK A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: ÖZDEMİR ATASEVEN / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: AMİRAL CRISTIANO ALIPERTA / IMO İTALYA DAİMİ TEMSİLCİSİ

6 - GEMİ İNŞA YAN SANAYİ ÖDÜLÜ / İLKFER GRUP

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - İLKER MEŞE / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ - JOSE MAURO BARANDIARAN - IOPC FUND BAŞKANI

7 - YAT VE TEKNE İNŞA ÖDÜLÜ / SANMAR A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: ORHAN GÜRÜN / SANMAR YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ - BÜYÜKELÇİ ARSENIO DOMINGUEZ / IMO - MEPC BAŞKANI

8 - LİMAN İŞLETME ÖDÜLÜ / GEMPORT A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: SEAN RICHARD PIARCE / YILDIRIM HOLDİNG CEO´SU
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ – AMİRAL CARLOS SALGADO - IMO SEYİR, HABERLEŞME VE ARAMA-KURTARMA KOMİTE BAŞKANI

9 - MARİNA İŞLETME ÖDÜLÜ / PALMARİNA -BODRUM

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - CENK BİRCAN / GENEL MÜDÜR
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ:VLADIMIR GVILAVA - ULUSLAR ARASI GÖÇ ÖRGÜTÜ (IOM) DİREKTÖRÜ

10 - KRUVAZİYER LİMAN İŞLETME ÖDÜLÜ / GLOBAL LİMAN İŞLETMELERİ

ÖDÜLÜ ALACAK KİŞİ: ÖZKAN UÇKAN / GLOBAL LİMAN İŞLETMELERİ YATIRIM MÜDÜRÜ
ÖDÜLÜ VERECEK KİŞİ: ESTABAN PACHA - VICENTE / İSPANYA ULAŞTIRMA ATAŞESİ

11 -  DÜZENSİZ SEFER YAPAN GEMİ ACENTELİĞİ ÖDÜLÜ / ENMAR VAPUR ACENTELİĞİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - EMİN EMİNOĞLU / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: KORAMİRAL IVAN VALANZUELA / ŞİLİ SAHİL GÜVENLİK KOMUTANI

12 -  DÜZENLİ SEFER YAPAN GEMİ ACENTELİĞİ ÖDÜLÜ /  MARTI GEMİ ACENTELİĞİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - RIFAT KARAKİMSE / YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: ZULKARNAIN AYUP / MALEZYA IMO DAİMİ TEMSİLCİSİ

13 - GEMİ YAKIT VE İKMAL ÖDÜLÜ / CYE PETROL

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: DENİZ ERAYDIN / GENEL MÜDÜR
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: MAMUKA AKHALADZE: GÜRCİSTAN DENİZCİLİK AJANSI GENEL MÜDÜRÜ

14 - ULUSLARARASI YATIRIM ÖDÜLÜ / GLOBAL TERMİNAL LİMİTED - ASYAPORT

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: HASAN PİROĞLU - MSC TÜRKİYE CEO’SU
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ- MUSTAFA İPTEŞ / ULUSLARARASI HİDROGRAFİ ÖRGÜTÜ (IHO) DİREKTÖRÜ

15 - INTERNATIONAL MARITIME AWARDS / IALA - WORLD WIDE ACADEMY

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: FRANCIS ZACHARIAE - ULUSLARARASI SEYİR YARDIMCILARI VE FENER OTORİTERLERİ BİRLİĞİ (IALA) GENEL SEKRETERİ
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: ÖZKAN POYRAZ - ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI  

16 - YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ / FUAT MİRAS

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ - FUAT MİRAS / DATİ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ: KORAMİRAL NICOLA CARLONE / İTALYA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI OPERASYONVE LİMANLAR DİREKTÖRÜ

17 - ŞADAN KALKAVAN DENİZCİLİK ÖDÜLÜ / LÜTFİ ELVAN

ÖDÜLÜ ALAN KİŞİ: LÜTFİ ELVAN ADINA ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI ÖZKAN POYRAZ ALDI
ÖDÜLÜ VEREN KİŞİ : EROL YÜCEL / TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ BAŞKAN VEKİLİ